Spotkanie Metz - Lens zakończone wynikiem 2-1

W meczu Ligue 1 pomiędzy drużynami Metz oraz Lens, który odbył się 12 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na Stade Saint-Symphorien, to drużyna gospodarzy okazała się lepsza, zwyciężając 2-1. Mecz ten był częścią 29. kolejki ligowej, a wynik na przerwę również wskazywał na prowadzenie Metz 2-1. Oto jak przebiegały starcia dwóch ekip na boisku.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Metz i Lens

Metz podejmował na własnym stadionie ekipę Lens w ramach 29. kolejki Ligue 1. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00 na Stade Saint-Symphorien. Sędzią głównym spotkania był Romain Lissorgue z Francji.

W pierwszej połowie gola na wagę prowadzenia dla gości zdobył F. Sotoca w 13. minucie, ale Metz szybko odpowiedział. G. Mikautadze wyrównał w 34. minucie po asyście A. Atta. Chwilę przed przerwą to Mikautadze ponownie wpisał się na listę strzelców, dając Metz prowadzenie 2-1 na korzyść gospodarzy. Bramkę tę asystował K. N'Doram.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Obie drużyny starały się zdobyć bramkę, co prowadziło do wzmożonych starć. Metz otrzymał żółte kartki dla K. Van Den Kerkhofa w 20. minucie oraz dla I. Traoré w 44. minucie. Z kolei piłkarze Lens także nie uniknęli kar, gdyż J. Gradit, A. Diouf, D. Machado, J. Chávez oraz P. Frankowski zobaczyli żółte kartki w trakcie meczu.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Metz 2-1 nad Lens. Pomimo intensywnej walki, żadna z drużyn nie zdobyła kolejnych bramek. Gospodarze utrzymali prowadzenie i sięgnęli po cenne trzy punkty. Niestety, emocje sięgnęły zenitu również poza boiskiem, co skutkowało czerwoną kartką dla zawodników obu drużyn, jednak szczegóły tych wykluczeń nie zostały podane.

Następne spotkania Metz to starcia z LE Havre, Lille oraz Rennes, natomiast Lens zmierzy się z Clermont Foot, Marseille i Lorient. Kibice mogą spodziewać się kolejnych emocjonujących pojedynków na francuskich boiskach.