Mecz Lens kontra Paris Saint Germain, wynik końcowy 0-2

W dniu 14 stycznia 2024 roku na Stade Bollaert-Delelis odbył się mecz pomiędzy drużynami Lens i Paris Saint Germain w ramach 18. kolejki Ligue 1. Ostateczny wynik to 0-2, z prowadzeniem PSG 0-1 na przerwie.

Sobota wieczór na Stade Bollaert-Delelis dostarczyła emocji dla kibiców obu drużyn - Lens oraz Paris Saint Germain. Mecz zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść gości. Oto pełna relacja z tego starcia:

Pierwsza Połowa

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznego nacisku gospodarzy, którzy starali się zdominować środkowe pole. Lens poszukiwało swoich szans, ale to Paris Saint Germain jako pierwsze wpisało się na listę strzelców. W 30. minucie B. Barcola ustalił wynik na 0-1, wykorzystując doskonałą asystę K. Mbappé. Chociaż Gospodarze próbowali odpowiedzieć, to przerwa nadeszła z wynikiem 0-1 dla Gości.

Druga Połowa

Po przerwie atmosfera na stadionie była na wskroś gorąca. Lens desperacko próbowało wyjść na wyrównanie, jednak ich starania zostały utrudnione. W 45. minucie Jonathan Gradit opuścił boisko z czerwoną kartką, pozostawiając swoją drużynę w osłabieniu. Mimo to, Gospodarze nie rezygnowali z walki. Niestety, Carlos Soler został ukarany żółtą kartką w 52. minucie, co jeszcze bardziej utrudniło sytuację Lens. Mimo starań, to zespół Paris Saint Germain podwyższył prowadzenie w 76. minucie, zapewniając sobie zwycięstwo w meczu.

Lens będzie musiało szybko podnieść się po tej porażce, a ich najbliższe mecze przeciwko Toulouse, Nantes oraz Strasbourg będą kluczowe dla odzyskania formy. Paris Saint Germain z kolei zyskało pewność siebie, patrząc z optymizmem na starcia z kolejnymi rywalami - Orleans, Stade Brestois 29 oraz Strasbourg.