Mecz Nantes kontra Lens, wynik 0-1

W ostatniej kolejce Ligue 1 doszło do spotkania pomiędzy Nantes a Lens, które odbyło się w Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Lens 1-0, po bramce strzelonej w drugiej połowie. Pomimo starań Nantes, ekipie nie udało się zdobyć bramki, a tym samym odnieść punktów. Spotkanie miało miejsce 3 lutego o godzinie 20:00, a ten raport jest sporządzony 5 dni po rozegraniu meczu.

Skrót meczu Nantes - Lens

Mecz pomiędzy drużynami Nantes a Lens zakończył się zwycięstwem gości 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył F. Medina, asystując David Pereira da Costa w 48. minucie. Wynik do przerwy był remisowy 0-0.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia gola, ale żadna ze stron nie zdołała pokonać bramkarza przeciwnika. Atmosfera na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz. Sędzia główny Florent Batta z Francji prowadził mecz w sposób sprawiedliwy, co jednak nie uchroniło zawodników obu drużyn przed kartkami.

W drugiej połowie Lens wyszedł zdecydowanie z większym impetem i to oni zdołali zdobyć bramkę, która okazała się bramką na wagę zwycięstwa. Nantes próbowało odpowiedzieć, ale nie potrafiło znaleźć drogi do bramki rywali.

Mecz obfitował w wiele kontrowersyjnych sytuacji, co skutkowało żółtymi kartkami dla Tino Kadewere i Douglasa Augusta z Nantes oraz Rubena Aguilara i Kevina Danso z Lens. Niestety, żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać pełnego składu, ponieważ żaden z zawodników nie został ukarany czerwoną kartką.

Następne mecze dla Nantes to spotkania z Toulouse, Paris Saint Germain i Lorient, natomiast Lens zmierzy się z Strasbourg, SC Freiburg i Reims.