Lens vs Nantes, wynik meczu: 4-0

W kolejce 10 Ligue 1 doszło do starcia pomiędzy drużynami Lens oraz Nantes na Stade Bollaert-Delelis. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali imponującym wynikiem 4-0. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lens 1-0. Sędzią spotkania był Pierre Gaillouste z Francji.

Suche dane o meczu

Data i godzina: 28 października 2023, godzina 19:00

Liga: Ligue 1

Kolejka: 10

Miejsce rozgrywki: Stade Bollaert-Delelis

Relacja z przebiegu meczu

Burzliwe emocje towarzyszyły dzisiejszemu starciu pomiędzy Lens a Nantes na Stade Bollaert-Delelis. Od samego początku gospodarze udowodnili, że zamierzają dominować na boisku, a ich determinacja przyniosła efekty.

Przewaga drużyny Lens była widoczna od pierwszych minut meczu. Ich ofensywna gra zmusiła rywali do defensywnego postawienia się na boisku. W 27. minucie to właśnie F. Sotoca otworzył wynik spotkania, strzelając pięknego gola. Asysta w tej akcji nie była potrzebna, ponieważ Sotoca poradził sobie samodzielnie, pokonując bramkarza Nantes.

Po pierwszej połowie wynik na korzyść gospodarzy wynosił 1-0. Lens nie zamierzał spocząć na laurach i kontynuował swoje ataki w drugiej połowie.

W 58. minucie F. Medina podwyższył prowadzenie drużyny Lens na 2-0. Asystującym zawodnikiem był F. Sotoca, który tym razem zagrał piłkę do Mediny, umożliwiając mu skuteczne wykończenie akcji.

Kolejne minuty przyniosły kolejne emocje na Stade Bollaert-Delelis. W 72. minucie F. Sotoca strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, ustalając wynik na 3-0. Choć tym razem nie było asysty, to świetne umiejętności Sotocy pozwoliły mu pokonać bramkarza Nantes.

W końcówce meczu, w 89. minucie, N. El Aynaoui zapewnił drużynie Lens kompletne zwycięstwo, strzelając czwartą bramkę. Asystował mu Ó. Cortés, który świetnie podał piłkę do El Aynaoui, umożliwiając mu skuteczne wykończenie akcji.

Mecz zakończył się wynikiem 4-0 na korzyść Lens. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie, nie dając rywalom żadnych szans na odrobienie strat.

W trakcie meczu arbiter Pierre Gaillouste ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Elye Wahi z Lens otrzymał kartkę w 68. minucie. Z kolei Eray Cömert z Nantes również został ukarany żółtą kartką w tej samej minucie. Jean-Kevin Duverne z Nantes otrzymał żółtą kartkę w 83. minucie.

Mimo intensywnego spotkania, nie doszło do żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Najbliższe mecze dla Lens to starcia z Lorient, PSV Eindhoven oraz Marseille. Z kolei Nantes zmierzy się kolejno z Reims, Metz i Le Havre.