Oczyszczacz powietrza Unique Przewodnik zakupu, aby znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń środowiskowych, z jakimi mamy do czynienia obecnie. Stwierdzono, że w wielu częściach świata powietrze w pomieszczeniach jest 5x bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Można to przypisać syntetycznym dywanom, farbom, materiałom budowlanym i środkom czyszczącym, które są używane wewnątrz domów. Wszystko to powoduje zwiększone ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego, takie jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, a nawet rak płuc. Aby zapobiec tym zagrożeniom i poprawić jakość naszego środowiska wewnętrznego poprzez uczynienie go czystszym, potrzebny jest skuteczny oczyszczacz powietrza. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest usuwanie z atmosfery nieprzyjemnych zapachów i gazów, szczególnie tych pochodzących od ludzi, zwierząt lub substancji chemicznych stosowanych w pomieszczeniach. Idealny oczyszczacz powietrza powinien posiadać te cechy - powinien skutecznie neutralizować bakterie, a jednocześnie zatrzymywać pyłki i inne zanieczyszczenia powietrza, takie jak roztocza.

Czego szukać w oczyszczaczu powietrza

Aby być skutecznym oczyszczaczem powietrza, urządzenie musi mieć te cechy: Skuteczność - Oczyszczacz musi być w stanie usunąć pełne spektrum zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Należą do nich kurz, dym, zapachy, bakterie, wirusy, toksyny i alergeny. Kompatybilność z wystrojem - Niektóre oczyszczacze są bardzo duże i nieporęczne. Mogą one nie pasować do reszty wystroju. Warto rozważyć rozmiar, kolor i wygląd oczyszczacza przed jego zakupem. Łatwość użytkowania - Używanie oczyszczacza nie powinno być denerwujące lub nie pasować do Twojej codziennej rutyny. Oczyszczacz nie powinien powodować nadmiernego hałasu ani być trudny do czyszczenia i obsługi. Oszczędność energii - Musisz wziąć pod uwagę ilość energii, jaką zużywa oczyszczacz. Oczyszczacz musi być energooszczędny, aby nie zwiększać rachunków. ## Typ oczyszczacza Dostępnych jest kilka rodzajów oczyszczaczy powietrza, a każdy z nich ma swój własny zestaw zalet i wad. To decyduje o tym, który typ oczyszczacza powietrza jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. - Jonizator czy filtr magnetyczny? Oczyszczacz z jonizatorem powietrza może skutecznie wyeliminować z powietrza najdrobniejsze cząsteczki kurzu i bakterie. Są one odpowiednie do zastosowania w pomieszczeniu lub domu, w którym ktoś ma zaburzenia układu oddechowego lub alergicznego. Jeśli masz zwierzęta domowe lub alergie, filtr z jonizatorem będzie wychwytywał pyłki i inne alergeny. - Filtr HEPA czy lampa UV? Wybór pomiędzy filtrami HEPA a lampami UV sprowadza się do rodzaju zanieczyszczeń, które chcesz wyeliminować z powietrza.

Co jest lepsze: generator ozonu czy ozonator?

Oczyszczacz z generatorem ozonu wykorzystuje elektrolizę do przekształcenia tlenu w powietrzu w ozon. Może to być bardzo skuteczna metoda usuwania zapachów i zanieczyszczeń z powietrza. Jest to jednak temat mocno dyskusyjny. Wielu naukowców wskazuje, że nadmiar ozonu w powietrzu może być szkodliwy. Inni uważają, że może on być bezpiecznie stosowany do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Jeśli używasz tego typu oczyszczacza, upewnij się, że stężenie ozonu nie przekracza 0,1 ppm. Dzięki temu powietrze będzie bezpieczne do codziennego użytku. Oczyszczacz z ozonatorem wykorzystuje lampę UV lub elektrostatyczną do wytworzenia ozonu. Jest to bezpieczna metoda w porównaniu z użyciem generatora ozonu. Nie wytwarza ona żadnych szkodliwych produktów ubocznych.