Clermont Foot - Lens, wynik spotkania - 0-3

W miniony weekend drużyna Clermont Foot podejmowała na własnym stadionie ekipę Lens w ramach 13. kolejki Ligue 1. Mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść gości, którzy objęli prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali swoją przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Spotkanie odbyło się na Stade Gabriel Montpied o godzinie 16:00.

Relacja z meczu

W meczu Ligue 1 pomiędzy Clermont Foot a Lens, obserwowaliśmy widowisko pełne emocji i zwrotów akcji. Choć gospodarze starali się odwrócić losy spotkania, to ostatecznie to goście zdołali wywalczyć zwycięstwo, pokonując rywali 3:0.

Gospodarze rozpoczęli mecz ambitnie, starając się narzucić swój styl gry. Jednak to goście zdołali otworzyć wynik już w 11. minucie, kiedy E. Wahi skutecznie wykorzystał asystę R. Aguilara, dając Lens prowadzenie 1:0.

Po pierwszej połowie, wynik był korzystny dla drużyny gości, którzy prowadzili 1:0. Po przerwie, Lens kontynuował swoją ofensywną grę, co zaowocowało bramką A. Thomassona w 50. minucie, powiększając prowadzenie do 2:0.

Pomimo starań Clermont Foot, to Lens kontrolował przebieg meczu. W 82. minucie W. Saïd ustalił wynik spotkania na 3:0, trafiając do siatki po asyście F. Sotoca.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a sędzia Benoît Millot musiał interweniować, rozdając żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Gospodarze zostali osłabieni po czerwonej kartce dla Alidu Seidu, natomiast Elye Wahi z Lens również musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce.

Ostatecznie, zespół Lens zasłużenie sięgnął po zwycięstwo 3:0 nad Clermont Foot, kończąc mecz zdecydowanie lepszą grą.